Adana

Havalimanı

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü
English

Haberler

A
A
A
KURULUŞUMUZUN 85. YIL DÖNÜMÜ HAVALİMANIMIZDA KUTLANDI(22/05/2018 - 22/08/2018)

HAVALİMANIMIZDA KURULUŞUMUZUN 85. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI.

Devlet Hava Meydanları İşletmesinin (DHMİ) Kuruluşunun 85.Yıldönümü münasebetiyle Adana Havalimanı içerisinde bulunan Nihat Restaurantta kutlama programı gerçekleştirilmiştir.

Kutlama; İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayıp, DHMİ Genel Müdürlüğünün video sunumu ve Başmüdür Ahmet BÜLBÜL’ün konuşması akabinde verilen iftar yemeği ile sonlandırılmıştır.

Programa Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürleri, DHMİ Yetkilileri ile DHMİ’den emekli personeller katılmıştır.

 

Yapılan kutlama sırasında konuşma yapan Havalimanı Başmüdürümüz Sayın Ahmet BÜLBÜL tüm kurum çalışanlarının 85. Yıl Dönümünü kutlayarak şunları belirtti;

 

1933 yılında bu yana faaliyet gösteren ve Türk Sivil Havacılık sektörünün alt yapısını oluşturan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), 1984 yılında bu yana faaliyetlerini Kamu İktisadi Teşekkülü olarak devam ettiriyor.

Kuruluşumuz Türkiye Hava Limanlarının işletilmesi, yönetimi ve hava seyrüsefer hizmetlerinin verilmesi ana görevlerini başarıyla sürdürerek çağdaş uygulamalar geliştiriyor.

Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) başta olmak üzere Avrupa Teşkilatı Uluslararası Havalimanları Konseyi gibi uluslararası kuruluşlara üye olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi sektörünün küresel çapta parlayan yıldızı haline geldi.

Adana Havalimanı, bu sektörün bir parçası olarak yolcu ve uçak faaliyetlerinde il bazında 5.sırada yer almaktadır.

 

Ahmet BÜLBÜL

DHMİ Adana Havalimanı Başmüdürü

 

 

 



Tüm haber kayıtları için lütfen tıklayınız...


Okunma: 224
Geri